Forum naszej "wspaniałej 'pierwszej' G" (cytat by Jennifer)

Forum naszej "wspaniałej 'pierwszej' G" (cytat by Jennifer)


#1 2006-12-28 18:58:55

slabsza

Laska w czekoladzie (pani moderator)

2274806
Skąd: elomyszków xD
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 57
Punktów :   

histEria

;]
tak wiec
zamieszczam tutaj schemat wypracowania ktore mamy napisac, znalazłam to na jakims forum, a moze sie przydac

przykladowo - wstep: wprowadzasz pokrotce epoke, definiujesz pojecia zawarte w temacie, zakladasz ramy czasowe, mowisz czym sie zajmiesz ew. wskazujesz dlaczego uklad pracy jest chronologiczny/problemowy/mieszany

rozw: problemowy/chronolgiczny/mieszany sposob prezentacji wydarzen, dobrze jest podpierac sie datami lub dalszymi oznczeniami okresu historycznego (cokolwiek to znaczy ) jak same lata, wieki (nie zna sie daty to lepiej napisac np II polowa XVII wieku niz nic). Dobrze jest powolywac sie na opinie znanych historykow jesli takowe znamy. Ze zdarzen wybieramy rzecz jasna tylko kluczowe dla tematu (mala objetosc ) i powstrzymujemy sie od zbednego dywagowania, dygresje i tak nie bede zapewne pktowane, tylko zabieraja czas i miejsce. Rzecz jasna poza suchym przedstawianiem faktów nalezy je laczyc w logiczna calosc oraz komentowac dlaczego bylo tak a nie inaczej - krotko mowiac - wykazywac zwiazki przyczynowo-skutkowe.

Zakonczenie: podsumowanie, wnioski do jakich doszlismy, jakis madry cytat jesli znamy , mozna odniesc do wspolczesnosci (ale na maturze to chyba zbedne), zamiast wykazywac sie umiejtnosciami pisarskimi mozna pojsc na latwizne i wykazac glowne skutki jakie wywarl na dzieje problem zawarty w temacie (latwizna - nie latwizna). Warto poczytac jakies krtkie eseje historykow, ksiazki historyczne tez sa budowane w oparciu o taki schemat (chyba wszstkie prae naukowe?)


a tak w ogole to napisał juz ktos to ;>?
ktos wie w ogole jaks ie za to zabrac, moze podzielicie sie wypocinami ?


nie mow hop, bo sie wypierdolisz.

Offline

 

#2 2006-12-28 20:06:27

Palenta

Member

4989068
Skąd: Myszków Neu Land
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 53
Punktów :   

Re: histEria

o widzisz! a ja szukałam i nic nie znalazłam
w sumie dopiero dzisiaj się za to zabrałam i jeszcze nic... idzie jak po grudzie

No i jeszcze jedno...zdaje się nie wszyscy wiedzą jaki jest temat wypracowania (choć pewnie większość wie, a niewiedzący już się dowiedzieli), to tak na wszelki wypadek zamieszczę go tutaj :

Temat: Oceń rolę Napoleona i jego polityki dotyczącej Polaków i sprawy polskiej.

Ostatnio edytowany przez Palenta (2006-12-28 20:21:28)

Offline

 

#3 2006-12-28 20:22:46

MC Piter

Member

3984034
Skąd: Myszków
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: histEria

ja to bede miec w miare dobry opis jak to napisać, ale na dzień dzisijeszy jest to niemożliwe - niestety, ale jakos średnio sie kwapie żeby to pisac teraz i nie przejmuje sie tym

tutaj jest coś na ten temat : http://www.ckumm.edu.pl/gazeta/histo.htm

Ostatnio edytowany przez MC Piter (2006-12-29 10:05:23)


They see me rollin', they hatin', patrollin' and tryin' to catch me ridin' dirty...

Offline

 

#4 2006-12-30 14:14:36

slabsza

Laska w czekoladzie (pani moderator)

2274806
Skąd: elomyszków xD
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: histEria

mam jeszcze jedno, znalazłam w zeszycie siostry
Bazyl im tak podał :

I (1-5 pkt) ramy czasowe (kiedy i gdzie?), przyczyny,nastepstwa,wstepne informacie + wyjasnienie tematu
II (6-10 pkt) poszerza ramy czasowe, inf. chronologicznie, niektore przyczyny i skutki + tło europejskie
II (11-15 pkt) cała epoka, selekcje faktow, pojecia z danych epok + dynamicznosc wydarzenia
IV (16-20 pkt) odniesienie do wszystkich doktryn polit. - ideol. - kultur. -gosp. + wnioski, oceny, podsumowania i odwołania do opinii historykow na ten temat

NIE MA PKT ZA LADNY JEZYK, STYL, ESTETYKE, INTERPUNKCJE, GRAMATYKE I ORTOGRAFIE!


nie mow hop, bo sie wypierdolisz.

Offline

 

#5 2006-12-30 15:02:40

Fasolkers

Grand mastah (pani Admin)

4136383
Skąd: Myszków
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 49
Punktów :   

Re: histEria

wiec mozna napisac na chama
od myslnikow...xD
i tak chamsko z bledami...xD

Napoleon Bonaparte był pienknym wodzem i umiał dowodzić wojskiem i rzołnieżami.


Fergalicious 

Offline

 

#6 2007-01-07 11:28:33

Fasolkers

Grand mastah (pani Admin)

4136383
Skąd: Myszków
Zarejestrowany: 2006-12-04
Posty: 49
Punktów :   

Re: histEria

Ogólnie to od której do której strony i dokładniej na jaki temat będzie jutrzejsze wypracowanie?


Fergalicious 

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbiuro rachunkowe